Suunto » Haberler » Açık Su Antrenmanları İçin En İyi Saatler

Açık Su Antrenmanları İçin En İyi Saatler

Açık su antrenmanlarında tercih ettiğiniz akıllı saatlerle yüzme sporunu çok daha verimli hale getirmek mümkün. Teknolojinin her geçen gün gelişmeye devam etmesi, aynı zamanda çok fonksiyonel ürünlerin karşınıza çıkmasına neden olmuştur. Akıllı saatler ise bu noktada giyilebilir teknolojinin en önemli faktörlerinden biridir. Bu ürünler yüzerken pek çok konuda size yardımcı olur ve bir nevi antrenör görevi görür.

Yüksek yoğunluklu olarak yürüyüş, koşu ve sağlıkla alakalı konularda önemli verilere kolunuza taktığınız bileklik aracılığı ile ulaşmasını sağlayan bu aksesuarlar son yılların en tercih edilen ürünleri arasında yer alıyor. Bu anlamda yüzücülerin gözde bilekliği olan akıllı saatler görüntü olarak çok şık olmanın yanı sıra antrenman yapmanın hazzını yaşamanızı sağlıyor.

Gelişen teknoloji sayesinde su altında her geçen gün daha dayanıklı bir hale gelen akıllı saatler, özellikle yüzme sporu göz önünde bulundurulduğunda performans antrenmanları yapan sporcu ya da amatör olan yüzücüler tarafından vazgeçilmez olmuştur. Pek çok farklı akıllı saat alternatifi arasında seçim yaparken zamanı iyi kontrol etmek kadar yüzme sporu sırasında size doğru verileri sunabilen uygun saat modellerine yönelmenizde fayda vardır. Bunun için ise bazı kriterleri göz önünde bulundurarak aynı ürünü uzun yıllar kullanmanız mümkün olacaktır.

Akıllı Saatlerde Kaliteye Yöneliş

Sabah saatlerinde ya da akşam saatlerinde enerji dolu şekilde yüzmek her sporcunun sevdiği bir aktivitedir. Yüzme sırasında tercih ettiğiniz akıllı saatin kan basıncı, kalp atış hızı, vücut sıcaklığı, oksijen seviyesi gibi ölçümleri doğru bir şekilde analiz ederek size sunması önemlidir. Bu ürünü sadece yüzerken kullanmak istiyorsanız, satın alacağınız akıllı saatin özelliklerinin buna uygun olması gerekir. Ancak yüzme sırasında kullandığınız akıllı saati bisiklet, koşu gibi diğer açık hava sporlarında da kullanabileceğinizi bilmelisiniz. Suunto akıllı saatler, özellikle yüzerken pek çok işlevsel yönüyle hayatınızı kolaylaştırması ile öne çıkıyor.

Yüzerken kullanılacak olan akıllı saatlerin rahat giyilebilir olması ve kullanışlı olması kullanıcı için pek çok avantajı beraberinde getirir. Görüntü olarak çok daha şık bir akıllı saat dikkatinizi çekebilir ancak ağır bir yapıya sahip olan saat seçenekleri, yüzme esnasında kulaç atarken bileğinize ve kolunuza ağırlık yapabilir. Bu durum yüzme performansınızı olumsuz anlamda etkileyebilir.

Gelişmiş özellikleriyle dikkat çeken bir akıllı saati kullanarak yüzmek, profesyonel bir yüzücü için yüzme performansını arttıran önemli bir etkendir. Suya dayanıklılığıyla büyük bir konfor sunan Suunto açık su antrenmanları için özel olarak tasarlanan akıllı saatler, sağlık takibi ve gelişmiş spor verilerini sunma imkânı sayesinde yüzme antrenmanlarında rakiplerinize karşı sizi her zaman bir adım öne taşır.

Profesyonel ya da yüzmeyi yeni öğrenmeye başlayan biri olmak fark etmeksizin havuzda ya da denizde performansı arttırmak akıllı saatlerle artık mümkün. Yüzme verilerinizi sizin adınıza takip edecek, kan basıncınızı, kalp atış hızı, harcanan kalori miktarı, mesafe ve kulaç takibi gibi önemli verileri sizin adınıza takip edecek bir asistan görevi görecek olan akıllı saatler yüzme sporlarıyla ilgilenenler için büyük bir kolaylık sunmaktadır. Suunto akıllı saatler, yüzerken sizi her zaman en iyisine yönlendirmeyi hedeflemektedir.

Sağlık takibi ve farklı aktivitelerin yanı sıra pek çok farklı özellikleriyle kullanıcıların memnuniyetini kazanan Suunto akıllı saatler, suyun dışında da çok kullanışlıdır. Sahip olduğu Bluetooth bağlantısı sayesinde, telefonunuza bir arama geldiğinde gelen aramayı yanıtlayabilir ve bu sayede telefonunuza gerek kalmadan aramaları tek bir dokunuşla cevaplayabilme olanağı sunar.

Bununla birlikte geniş depolama alanı sayesinde cihaza yüklenen şarkıları herhangi bir akıllı telefon yada tablete ihtiyaç duymadan sadece Bluetooth üzerinde hoparlöre ya da kulaklığa bağlı şekilde dinleyebilirsiniz. Dolayısıyla Suunto akıllı saatler, yüzme antrenmanlarının en iyi akıllı saat alternatifi olmakla beraber sağlık ve aktivite takibiyle sınırlı kalmayıp, havuz başında ya da sahilde keyif yaparken çok daha eğlenceli zamanlar geçirmenizi sağlar.

Ayrıca havuzda yüzme modu sayesinde suyun içinde ilerleme hızını, attığınız kulaç sayısını, ilerleme mesafesini, kulaç tipi ve SWOLF’u (yüzme verimliliğini ölçer) kaydeden akıllı saatler performansınızı iyileştirir. Açık suda yüzme modu ise okyanusta, göllerde ya da nehirlerde yüzerken dâhili GPS kullanımına yardımcı olur. İstediğiniz gibi mesafe kat etmenize ve su içinde egzersiz yapmanıza olanak tanıyan bu cihazlarla yüzme etkinliğini çok daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Havuzda yüzmeyi sevenler için yüzme ve dinlenme aralıklarını otomatik bir şekilde izleyen bu akıllı saatler yüksek yoğunluklu bölgelerde uyarı vererek daha temkinli davranmanızı sağlar.

Gelişmiş bir egzersiz yapmak gelişmiş akıllı saat özelliklerini hak eder. Bu yüzden Suunto akıllı saatler çok daha fazla verimliliği sizlere sunarak beğeninizi kazanır. Bu cihazla beraber hedef kurmayı ve bu hedefe ulaşmayı basit bir hale getirebilirsiniz. Yüzme sırasında bir dinlenme ihtiyacı hissettiğiniz takdirde birbirinden farklı ve şık tasarımlarla göze çarpan Suunto akıllı saatlerle dinlenme zamanlayıcısı ile molalarınızı yakından takip edebilirsiniz.

Suunto akıllı saatler tam olarak su için tasarlanmış pek çok fonksiyonlu fark yaratan modern cihazlardır. Tam olarak su için üretilmiş olduğundan kaynaklı yüzme esnasında sizi hiçbir şekilde yavaşlatmaz. Son derece hafif ve ince bir yapısı olmasıyla bilinen bu ürünler gelişmiş ve giyilebilir teknolojinin aksesuara en güzel yansımasıdır. Su girme tedirginliği yaşamadan istediğiniz gibi antrenmana başlayabilir, birbirinden çeşitli verileri yüksek kalite standartlarında görüntüleyebilir ve eğitimleri istediğiniz şekilde sisteme kaydedebilirsiniz. Bununla birlikte kendi tercihleriniz doğrultusunda akıllı saatin ayarlarını değiştirip düzenlemekte mümkündür.

Akıllı saatler özellikle zorlu doğa ve su mücadelelerinde sürekli olarak kullanılması gereken cihazlardır. Açık su antrenmanına uygun şartlarda tasarlanmış olan Sporterest farkıyla sizlere sunulan akıllı saatler gün boyu kullanımda yaşamı konforlu kılan sağlıklı yaşamı izleme özellikleri sayesinde zinde kalmanızı sağlar. Gün içerisinde uyku düzeni ve gelişmiş stres izleme özellikleri ile yüzücüler eğitimlerini en iyi seviyeye çıkarmak için kullanılabilecek önemli veriler sunarak genel sağlıklarını çok iyi bir şekilde yönetme fırsatı bulabilir.

Suunto açık su antrenmanı için akıllı saatlerle hedef hareketlerinizi kendinize göre belirleyin, adımları tek tek sırayla izleyin ve rehberli bir şekilde nefes egzersizlerini gerçekleştirin. Koşu yapma, bisiklete binme gibi aktivitelerde dâhil olmak üzere su dışında diğer açık hava sporlarında da akıllı saatlerin sunduğu pek çok ayrıcalığı kendi adınıza avantaja çevirebilirsiniz.

Açık Su Sporları için Akıllı Saatte Nitelikli Tasarımlar Sporterest’te Sizleri Bekliyor

Akıllı saatler, günümüz teknolojisine ve modasında hayatı büyük oranda kolaylaştırırken aynı zamanda tarzınıza da hitap eder. Şık ve modern duruşu ve sağlık takibi gibi pek çok konuda özellikle sporculara kolaylıklar sunan bu cihazları alırken firma seçimi çok önemli bir yere sahiptir. Nitelikli olmayan firmalardan akıllı saat almak doğru değildir.

Bu anlamda Sporterest web sitesinde yer alan birbirinden farklı ve her zevke hitap eden akıllı saat seçenekleriyle üst düzey kalitede akıllı saatlere sahip olup, kalitenin sunduğu ayrıcalığı bizzat deneyimleyebilirsiniz. Kolay alışveriş ve akıllı saat söz konusu olduğunda kalitenin tek adresi olmaya devam eden Sporterest, bu alanda fark yaratmaya devam ediyor.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim