Suunto » Haberler » Barometreli Kol Saatleri

Barometreli Kol Saatleri

Barometre, hava basıncını ölçerek hava durumunu öğrenmeyi sağlayan bir sistemdir. Barometreli kol saatleri ise giyilebilir teknolojinin işlevsel özelliklerinden biri olarak kullanıcılara dış mekân spor ve yürüyüşlerinde birçok avantaj sağlar.

Bulunduğu ortamda kısa süre içerisinde hava basıncını ölçebilen barometreli Suunto akıllı saat modelleri, havayı her an takip etme özelliği ile havadaki basıncın düşmesi durumunda yağmur, kar ya da rüzgârlı bir hava olacağına işaret eder. Bu sayede bileğinizde takılı olan akıllı cihaza bakarak hava durumunu yakından takip etme ve otomatik olarak ölçülen bu hava durumuna göre hayatınızı planlama fırsatı yakalamış olursunuz.

Genel bir kural olarak ne kadar yükseğe çıkarsanız, akıllı saatte bu yüksekliğe bağlı olarak barometrenin basınç olarak düştüğünü görmek kaçınılmazdır. İşlevsel özellikleriyle fark yaratan akıllı saatin barometresi basınç değerinin düştüğünü gösteriyorsa, havanın iyileşeceğine işaret eden bir durum söz konusudur. Bu bilgileri bileğinize taktığınız barometreli akıllı saatle ölçerek bir sonraki adımda hava durumunun nasıl olacağını ölçek mümkün.

Barometreli Suunto Akıllı Saatlerin Sunduğu Avantajlar
Barometre ölçme özelliğine sahip olan Suunto saat seçenekleri çoğunlukla tırmanış, dağcılık ya da dış mekânda açık hava sporları yapan kişiler tarafından tercih edilen ürünlerdir. Uydular tarafından günlük hava tahmini her gün yapılıyor olsa bile, bir sporcu olarak kol saatinin barometresine bakarak düşüş ve yükseliş değerlerini yakından takip etmek, sonrasında rüzgâr yönünü takip ederek bir hava durumu tahmini yapmak mümkün olabilir. Sporcuların bu teknolojinin en trend ürününü tercih etmesinin en temel sebebi ise budur. Yalnızca kol saatine bakarak havanın basınç değerini ölçmek ve bu verilere göre hareket etmek sporcunun verimini arttıran çok önemli bir faktördür.

Düz şekilde herhangi bir dış mekanda spor yapanlar için çok gerekli olmasa bile, dağcılık gibi hava şartlarının önemli olduğu bir spor dalı ile uğraşan kişiler için barometreli saat temel bir ihtiyaç sayılabilir. Ancak akıllı saat kullanımında barometre takibi yaparken, güne başladığınızda cihazı günde bir kere olmak kaydıyla sıfırlamak doğru basınç ölçümü için oldukça önemlidir.

Suunto akıllı saat modelleri, zamanı kontrol etmenin çok daha ötesine geçen elektronik bir cihaz olarak gün geçtikte gelişmeye ve değişmeye devam ediyor. Standart saat seçeneklerine göre fiyat olarak daha pahalı olabilen bu barometreli akıllı saat modellerini daha uygun fiyat seçenekleriyle bulmak da mümkün. Suunto saat çeşitleri arasında kalp atış hızı, nabız takibi, uyku takibi, kronometre gibi zengin fonksiyona sahip modellerin yanı sıra barometre özelliği ile dağ ve tırmanış gibi spor dallarına yönelen kişilerin hayatını kolaylaştıracak tasarımlar da mevcut.

Akıllı saatlerin kullanıcılara sunduğu konfor alanı saymakla bitmeyecek genişliktedir. Akıllı telefonlara entegre edilerek kullanıma uygun olan bu ürünler bir akıllı telefondan yapabileceğiniz her türlü faaliyet için açıktır. Telefona, tablete ya da bilgisayara bağlanarak kullanabileceğiniz akıllı saatinizle barometre özelliği ile hava basınç ölçüsünü ölçüp, nabız takibi gibi sağlık verilerinizi yakından takip ederken diğer yandan telefonunuza gelen arama ya da mesajları yanıtlama fırsatı bulabilirsiniz. Uzun ömürlü ve dayanıklı olan bu cihazlar stil olarak klasik bir saatle çok benzer bir yapıya sahiptir. Farklı renk seçenekleriyle sadece spor yaparken diğer dilediğiniz her ortamda stilinizi ortaya koyan bir aksesuara sahip olabilirsiniz.

Suunto barometreli akıllı saat modelleri, hava basıncı ölçmenin yanı sıra birçok özellikleri ile de dikkat çeker. Arama bildirimleri, mesaj yanıtlama, nabız ve uyku ölçümü, telefon konuşması, GPS takibi, kalori ve adım ölçer, çalar saat, gibi pek çok işlevsel yönüyle ön plana çıktığını görebilirsiniz. GPS özelliği, barometreli akıllı saat seçeneklerinde olmazsa olmazdır. Barometre, dağcılık gibi sporlarla uğraşan kişilerin hava durumu takibi yapmasını sağlarken, GPS özelliği bu kişilerin doğa da konumunu bulması konusunda en büyük yardımcıdır.

Spor yaparken kullanılan ekipmanların, spor verimini artırma konusunda büyük bir etkiye sahip olduğu inkâr edilemez bir gerçektir. Bu nedenle iyi bir spor performansı için kullanılan tüm ekipmanların üst düzey kalitede üretilmesi ve özelliklerinin spor dalının getirdiği yaşam şartlarına uygun olması çok önemlidir. Sürekli olarak dışarıda olan, tırmanan, koşan ya da dağ yürüyüşleri yapan kişiler için barometrenin önemi çok büyüktür. Hava şartlarının takip edilmesi, yapılan spor etkinliğinin performansını arttıran çok önemli bir etken olarak karşınıza çıkar. Dolayısıyla tercih edilen akıllı saat modellerinin adım sayar, nabız takibi ve barometre özelliği gibi spor faaliyetini doğrudan etkileyecek özelliklerle donatılmış olması gerekir.

Barometreli Akıllı Saat Seçenekleri Sporterest Farkıyla
Akıllı saatte barometre özelliğinin bulunması bulunduğunuz yerin hava basıncı ve rakım değerlerini ölçerek o gün için ölçüler tüm verileri bir grafik şeklinde kaydeden sistemdir. Buna göre günlük hayatta hava tahminleri konusunda bir fikir sahibi olmak ve bunu giyilebilir teknolojinin son ürünü olan bileğinize taktığınız bir akıllı saat aracılığı ile takip edebilmek çok önemli bir konfordur. Açık hava basıncını, yüksek hesaplamalarını da barometre çeşitleri kullanarak yapmak mümkündür. Geçmişten günümüze kadar çok önemli bir yere sahip olan, günlük hava durumunu takip etmeyi sağlayan ve çoğunlukla çeşitli laboratuvar ortamında kullanılan bu cihazlar teknoloji geliştikten sonra akıllı saatlere taşınarak hayatınızı kolaylaştırır.

Barometre özelliği bulunan akıllı saatler, ihtiyaca yönelik şekilde analiz edildikten sonra satın alındığında daha verimli bir kullanım sunar. Akıllı saat satın almadan önce ürünü hangi amaçla kullanmak istediğinizi bilmek ve buna uygun bir seçim yapmak, sahip olduğunuz saatten üst düzey bir performans elde etmeniz için olmazsa olmazdır. Bu anlamda ihtiyacı tespit ettikten sonra, firma seçimi konusunda titiz davranmak gerekir. Nitelikli olmayan bir firmadan sadece ucuz olduğu için bir barometre özelliği bulunan saat satın almak, doğa ortamında beklediğiniz kullanım deneyimini kalite eksikliğinden dolayı yaşamanın önüne geçebilir. Dolayısıyla her zaman en kaliteli tasarımlar sunan ve akıllı saatte kullanıcı deneyimlerini ön planda tutarak üretim yapan firmalara yönelmekte fayda vardır.

Sporterest, sunduğu Suunto saat modelleriyle üst düzey kalite standartlarında ürün seçeneklerini bir arada bulabileceğiniz ve bu konuda kalitesini ispat etmeyi başarmış son derece profesyonel bir firma olarak karşınıza çıkar. Uzun yıllara dayanan çalışma tecrübesiyle firmamızdan satın alacağınız tüm akıllı saat modelleri garanti kapsamında sizlere sunulur. Önceliğimiz daima müşteri memnuniyetini kazanmak olduğundan, bir akıllı saatten ne beklediğinizi çok iyi bir şekilde analiz ediyor ve üretimlerimizi bu istekler doğrultusunda gerçekleştiriyoruz.

Geniş akıllı saat seçeneklerinin yer aldığı Sporterest web sitesini ziyaret ederek kendiniz için ya da özel günlerde sevdiklerinize unutulmaz bir armağan sunmak için her ihtiyaca yönelik özel olarak tasarlanan akıllı saat seçeneklerine göz atabilirsiniz. Kolay alışveriş ve kaliteli hizmet anlayışının akıllı saat teknolojisi söz konusu olduğunda tek adresi olmaya devam eden Sporterest, Suunto saatlerle girdiğiniz her ortamda fark yaratmayı sağlayan akıllı saat tasarımlarına imza atıyor. Sizde kalitenin sunduğu ayrıcalıkları bizzat deneyimlemek ve bileğinize taktığınız akıllı saatin zengin özelliklerini keşfetmek için Spoterest’e göz atmadan akıllı saat almayın.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim