Suunto » Haberler » Kalbinizin Ritmini Takip Edin

Kalbinizin Ritmini Takip Edin

Kalp ritmini yakından takip etmenize olanak tanıyan nabız ölçerli akıllı saatler hayatı büyük ölçüde kolaylaştıran son derece işlevsel ürünlerdir. Yoğun iş yaşamının temposuna ayak uydurmak, güne hızlı bir başlangıç yapmak, günün her anında aynı enerjiyi korumak için sağlık verilerini kontrol etmek çok önemlidir. Teknolojinin her geçen gün gelişmeye devam etmesi, giyilebilir teknolojinin gözde cihazı olan akıllı saatlerin ön plana çıkmasına neden olmuştur. Bu cihazı kullanarak kalp ritmini yakından takip etmek ve olası bir aksilik durumunda vakit kaybetmeden müdahale etmek mümkün hale gelmiştir.

Gün içerisinde yapılan tüm aktiviteler, kalp atış hızınız ve aslında yaşamın bir parçası olan ama çoğu zaman takip edilmeyen verilerin sağlıklı bir yaşam için yakından kontrol edilmesi çok önemlidir. Günümüzde bu verileri en doğru şekilde takip etmek için kolaylık sunan akıllı saatlerden faydalanmak, sağlıklı bir hayat yaşamaya başlamak için atılması gereken ilk adım olabilir.

Hayati fonksiyonları devam ettirebilmek için kalp atış hızının çok önemli bir yere sahip olduğu herkes tarafından bilinir. Vücutta kanın tamamen dolaşım sağlaması için gereken basıncı uygulayan organ kalptir. Kalp atış hızı, sağlıklı bir insanda belirli bir ritim üzerinde düzenli şekilde ilerler ve bazı çeşitli etkenler bu hızı zaman zaman arttırabilir. Ağır bir yük taşırken, koşu yaparken ya da yüzerken hızlanan kalp ritmi stabil duruma döndüğünüzde eski haline geri döner.

Bir diğer ismi nabız olarak da bilinen bu kalp atış hızının belirli bir seviyede düzenli şekilde ilerlemesi genel sağlık durumunun korunması bakımında çok önemlidir. Uzun bir süre boyunca çok yüksek ya da çok düşük şekilde seyreden kalp atış hızı herhangi bir sağlık sorununa işaret ediyor olabilir. Bu sebeple kalp ritmini yakından takip etmek ve sağlıklı bir yaşam rutini oluşturmak gereklidir.

Nabız Ölçer Akıllı Saatlerle Sağlığınızı Kontrol Altında Tutun

Akıllı saatlerin her geçen gün uğradığı değişim sayesinde nabız ölçme işlemini sizin herhangi bir efor harcamadan gerçekleştirme kolaylığını sunuyor. Bu cihazların işlevsel özellikleri sayesinde günlük hayatta, uyku sırasında ya da spor gibi hareketli aktiviteler yaparken nabzınızın rutin olarak yakından takip etme imkânı yakalayabilirsiniz.

Fonksiyonel olarak son derece zengin olan akıllı saatler, tarzınızı tamamlamak için kullanabileceğini çok şık aksesuarlar olarak girdiğiniz her ortamda dikkat çeker. Görüntü olarak çok estetik ve her kombine uyum sağlayan bir şıklığı olan bu cihazların kalp ritim ölçümünü nasıl gerçekleştirdiği herkes tarafından merak edilen bir konudur. Kalp ritmini ölçen akıllı saat tasarımlarında fotopletismografi ismi verilen bir teknoloji kullanılmaktadır. Kısaltması PPG olarak da bilinen bu teknoloji sayesinde akıllı saatin bileğinize temas eden bölgesinde aktif şekilde faaliyet göstermesi mümkün hale gelir.

Bilediğinize taktığınız akıllı saat ile temas bulunan noktada, derinin altından yeşil ve kırmızı ışığı algılayıp analizini yapan bu gelişmiş teknoloji, nabız ölçme işlemini de bu analiz sonrasında gerçekleştirerek dokunmatik ekrana yansıtmaktadır. Kan kırmızı renge sahip olduğundan ritmi bu renkle yansıtır, yeşil renk ise soğurma yapar. Bu prensibe bakıldığında kalbiniz her attığında bileğinizde çok daha fazla kan akışı meydana gelir ve yeşil ışık emiliminde artış görülür. Her kalp atış aralığında bu yeşil ışığın emilimi de azalma gösterir. Sonucunda ise bileğinize temas eden akıllı saat modeli, bu noktada yer alan sensörler aracılığıyla ışık değişimlerini tespit ederek nabzınızın belirlenmesine olanak tanır. Akıllı saatlerin nabız ölçme işlemi bu şekilde gerçekleşerek sonuç saat kadranına yansır.

Nabız ölçer akıllı saatler, kullanıcılara pek çok farklı kolaylığı sunmaktadır. Özellikle yüzme, koşma gibi hareket isteyen sporlarla uğraşan kişilerin hayatını kolaylaştıran ve sağlık verilerini yakından takip etmesine fırsat tanıyan bu teknoloji harikası cihazı kullanmak için profesyonel bir sporcu olmanız şart değildir. Başlangıç seviyesinde bir koşucu ya da yüzücü tercih ettiği akıllı saatin nabız ölçme özelliği sayesinde spor yaparken kalp atış hızını kontrol edebilir ve kendini iyi hissetmedi anlarda spor yapmaya mola vererek sağlığını koruma altına alabilir.

Nabız ölçme özelliği ile öne çıkan akıllı saatlerin dikkat çeken bir diğer yönü ise nabız ölçme işleminden sonra bu verileri kaydedebilir olmasıdır. Uzun vadede kalp ritmini yakından takip ederek değerlendirme yapmak isteyen kişilerin işini kolaylaştıran bu özellik sayesinde rutin olarak kalp ritminde yaşanan değişimleri izlemenizi sağlar.

Farklı ekstrem spor dalları ile uğraşmaktan zevk alan kişiler için nabız ölçme işlemiyle gerçekleştirilen spor faaliyetlerinde büyük faydası bulunan bu verilere saat ekranından göz atarak yaşama her an dahil olmanın hazzını yaşayabilirsiniz.

Akıllı Saatte Öncü Olan Sporterest Farkını Yaşayın

Akıllı saatler günümüzde artık bir nevi asistan görevi gören çok farklı işlevleri aynı anda yerine getirebilen ürünler olarak dikkat çeker. Nabız ölçme özelliği bulunan akıllı saatinizi kullanarak günlük çıktığınız yürüyüşlerde kalp ritminizi takip ederken aynı zamanda stres ve oksijen performansınıza bakabilirsiniz. Bir sağlık takipçisi olarak nitelendirilen akıllı saatin kişisel asistanınız görevi görmesi sayesinde günlük hayatta yaptığınız tüm aktivitelerde hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Akıllı saatlerin her biri kendine özgü işletim sistemi ve yazılım kullanılarak tasarlanır. Bu işletim sisteminin kullanıcılara sağladığı en büyük kolaylık akıllı saatin akıllı telefonlara, kablosuz kulaklıklara ya da benzer cihazlara bağlanarak eş zamanlı şekilde veri aktarımı yapabilmesidir.

Uyku, stres, oksijen seviyesini takip ederken aynı zaman da aktivitelerin performans analiz ve istatistiklerinize size sunan akıllı saatlerin nabız ölçme işlemini yapması eylemleriniz sırasında sağlığınızın güvence altında tutulmasını sağlar. Akıllı saati bileğinize taktığınız andan itibaren ister aktif şekilde hareket halinde olun, ister stabil şekilde durun cihaz gereken verileri işler ve analiz sonuçlarını size sunar.

Akıllı saatler son yılların en beğenilen aksesuarı olarak hemen herkesin tercih ettiği çok yönlü cihazlardır. Özellikle spor yapan bireyler için aktif şekilde performans sergilenirken sağlık rutinini takip altında tutmak çok önemlidir. Akıllı saatlerin nabız ölçme özelliği ve sağlık takibi konusunda sunduğu diğer imkânlar spor yapmayı çok daha zevkli hale getirmiştir.

Teknolojinin en gözde ürünlerinden biri olan akıllı saatler piyasaya ilk çıktığı dönemlerde sınırlı marka, model ve sayıda mevcut olan ürünlerdir. Ancak gelişmelerin hız kesmeden devam etmesi farklı markaların, modellerin bu yeni teknolojiyle donatılmasını sağladığından daha kaliteli ve ulaşılabilir akıllı saatlere herkesin sahip olabilmesi mümkün hale gelmiştir.

Bu anlamda nabız ölçer akıllı saatinizle kalp atış hızını her an takip etmek ve kontrol altında tutmak için firma seçimi konusunda titiz davranmanız gerekir. Sporterest bu anlamda hayal ettiğiniz üst düzey kalite standartlarında akıllı saat seçeneklerini bir arada bulabileceğiniz son derece nitelikli bir firmadır. Geniş ürün seçeneklerinin yer aldığı Sporterest web sitesine göz atarak kendiniz için ya da sevdiklerinize hediye almak istediğinizde en şık ve modern akıllı saat seçeneklerine cazip fiyat aralıklarında sahip olabilirsiniz.

Akıllı saatlerde ürünün sahip olduğu özellikler, kullanılan malzeme, kadran ve kordon özellikleri gibi pek çok etken fiyat değişikliği yaşanmasına neden olmaktadır. Sporterest güvencesini deneyimlemek ve tarzınızla fark yaratırken aynı zamanda genel sağlık durumunuzu takip etmek için web sitemizi hemen ziyaret edebilirsiniz. Sporterest, akıllı saat söz konusu olduğunda seçkin tasarımlarıyla öncü marka olmaya ve iz bırakmaya devam ediyor.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim