Suunto » Haberler » Koşucular İçin En İyi Sporcu Saat Modelleri

Koşucular İçin En İyi Sporcu Saat Modelleri

Spor moduyla ön plana çıkan koşular için en iyi sporcu saat modelleri, insan vücudunu hareketli ve aktif hale getirmek için özel olarak tasarlanmıştır. Modern yaşamın getirdikleri arasında insan sağlığı açısından en verimsiz olan sürekli hareketsiz, sağlıksız ve buna bağlı olarak mutsuz olmaktır. İnsan hareketli olmadığında pek çok hastalık ve üst üste gelen sağlık problemleri ile karşı karşıya kalabilir. Kişisel verilerinizi spor yaparken takip etmenize olanak tanıyan modern teknolojinin göze çarpan ürünü akıllı saatler, spor modlarına sahip üretildiğinden pek çok spor dalıyla uğraşırken en önemli yardımcınız olacaktır.

Teknolojinin her geçen gün gelişmeye devam etmesi, giyilebilir teknoloji olarak da nitelendirilen akıllı saatlerin hayatımıza dâhil olmasına sebep olmuştur. Bu sayede spor rutinlerinde, zor koşullarda bile ihtiyacınız olan her türlü kişisel bilgiye akıllı saatlerin dokunmatik ekranından ulaşabilirsiniz. Spor yaparken tercih edilmeye uygun tasarlanan akıllı saat kordonu çok şık bir görünüme sahip olmakla beraber, hedeflerinizin neresinde olduğunuzu takip etmeniz sağlayan pratik kullanım imkânı yakalamanızı sağlar. Bunun için hangi spor dalıyla uğraştığınız ve ne tür bilgilere akıllı saatinizle erişmek istediğiniz çok önemlidir.

Performans ve kullanım olarak kolaylık sunan akıllı saatlerle spor verilerini takip etmenin ilk adımı doğru saat seçeneğine yönelmekten geçer.

Sporcu Saat Seçenekleriyle Kontrolü Ele Alın

Spor yaparken gerekli bilgileri kontrol etmek, spor rutinini belirleme konusunda en büyük etkenlerden biridir.  Hedeflere ihtiyaç duymak ve bir amaca ulaşabilmek için bu hedeflerden yardım almak spor yaparken olmazsa olmazdır. Kaç adım attığınızı, kalp atış hızını, kaç km yol yürüdüğünüzü sizin adınıza takip edebilecek bir cihaz spor yapmayı çok daha eğlenceli bir hale getirebilir. Giyilebilir teknolojinin gözdesi olan akıllı saatlerle ne kadar kalori yaktığınızı, kaç kas çalıştırdığınızı, vücudunuzu ne derece hareket ettirdiğinizi takip etmenin kolaylığını yaşayabilirsiniz.

Konulan hedeflerin hangi aşamasında olduğunu takip etmek tek başına o kadar da kolay değildir. Spor yaparken aynı zamanda bu verileri takip etmeye çalışmak çoğu zaman doğru ve net bilgiye ulaşmanın önüne geçtiğinden istediğiniz performansı yapmakta zorlanmak kaçınılmaz olacaktır.

Bir hedef söz konusu olduğunda, bir başarı ortaya koyup koymadığını anlamak, sonrasında bir üst hedefi çok daha gerçekçi şekilde belirleyebilmek için performansın doğru şekilde ölçülebilmesi gerekir. Bu aşamada koşu yaparken hareket hızınızı, ne kadar yol kat ettiğini, hareket hızınızı gibi önemli verileri takip etmenin en kolay yolu akıllı saatlerden geçer.

İşlevsellik konusunda son derece zengin ve tatmin edici olan bu cihazların sahip olduğu dokunmatik ekran, saat kordonunun modern ve estetik görüntüsü giyim tarzınıza da katkı sağlar. Girdiğiniz her ortamda kullanabileceğiniz bu akıllı saatler, koşu yaparken sahip olduğu işletim sistemi sayesinde pek çok farklı fonksiyonu aynı anda yerine getirebildiğinden vazgeçilmeziniz olmak için çok uygundur.

Dikkat çeken akıllı saat tasarımları özellikle sporcu kimliğiyle ön plana çıkan kişileri etkileyecek bir tasarımla sizlere sunuluyor. Sade, sportif, klasik ya da gelecekçi modellerle spor yaparken aynı zamanda stilinizi ortaya koymak mümkün.

Yeni koşuya başlayanlar ve genellikle koşu yapmak için bir gruba dâhil olmayı tercih edenler çevresinde bulunan koşucularda pek çok farklı saat seçeneği gözünüze çarpabilir. Bu ilginç saat modelleri sadece zamanı kontrol etmenin ötesinde, pek çok farklı işlevi aynı anda yerine getirebilir. Uzun pil ömrüne sahip olması, bu akıllı saatlerin en beğenilen özellikleri arasında yer alır. Koşu yaparken sağladığı kolaylıkları deneyimlemiş bir koşucu için bu cihazlardan vazgeçmek hiçte kolay değildir.

Koşu saatleri ile koşu aktivitesi yaparken pek çok kişisel veriyi aynı anda saatin ekranından takip edebilirsiniz. Hedeflenen tempo, ortalama koşu temponuz, koşu sırasında geçirdiğini süre, koştuğunuz mesafe, ortalama nabız değeriniz, yaktığınız kalori oranı, belirlenmiş olan süre ve mesafede akıllı saatin uyar vermesi bu veriler arasında yer alır. Bu cihazların işlevsel özelliklere sahip olması, profesyonel ya da amatör koşucuların adeta sanal koçu görevi görmektedir.

Birbirinden Şık Sporcu Saatleriyle Koşmak Daha Eğlenceli

Spor yapmayı seven ve koşmayı hayat tarzı haline getiren biri için tercih edeceği akıllı saatlerin bu spor dalına hizmet eden özelliklerle donatılmış olması gerekir. Bu seçimi yaparken koşuya ayırdığınız süre, yapmayı hedeflediğiniz antrenman seviyesi birbirinden paralel olmalıdır. En üst model ya da sadece başlangıç seviyesi olan akıllı saatlerle koşularda hayatınızı kolaylaştırmak mümkün olduğu gibi işinize yarayacak verilerle tasarlanmış bir akıllı saatin koşarken kafasını karıştırabileceğini bilmenizde fayda vardır. Bu yüzden koşu seviyenize uygun ihtiyaçlara yanıt verebilecek akıllı saatleri tercih etmek yeterli olacaktır. İleri seviye koşucular için başlangıç seviyesinde koşucular için özel tasarlanan akıllı saatler yetersiz kalabilir. Bu noktada kendi ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde tespit ettikten sonra seçim yapmalısınız.

Başlangıç seviyesinde bir koşucu haftada 1 ya da 2 defa koşarak bunu bir rutin haline getiren sporculardır. Ayrıca kilo vermek ya da boş vakitleri sağlıklı bir aktivite yaparak değerlendirmek isteyenler içinde başlangıç seviyesi bir akıllı saat kullanmak yeterli olacaktır.

Bu seviye bir koşucu için kat ettiği mesafe ve hızdan ziyade koşu yaparken geçirdiği süre çok daha önemlidir. Bu nedenle GPS özelliği olan bir akıllı saat tercih edebilir ancak bu özellik başlangıç seviyesinde bir koşucu için zaruri değildir. Koştuğu mesafeyi merak eden ve bilmek isteyenler için bu özelliğin bulunduğu akıllı saatler iyi bir tercih olabilir.

Başlangıç seviyesi bir koşucu için tercih ettiği akıllı saatte kronometre, GPS, nabız ölçme, kalori hesabı ( kilo, boy ve yaş gibi kişisel özellikleri saate giriş yapıldığında kalori hesabı için çok daha sağlıklı bir sonuç elde edilebilir), 4-5 güne kadar dayanabilen pil özelliklerine sahip modeller tercih edilebilir.

Koşu yapanlar için ister amatör ister profesyonel bir şekilde koşsun tercih edilen akıllı saatin kalp atış hızını göstermesi çok önemlidir. Akıllı saatinizden koşu sırasında kalp ritminizi takip ederek olası bir beklenmedik aksilik durumunda sağlığınızı kontrol altına alabilirsiniz. Ayrıca saatinizi telefon ya da tablet gibi cihazlarla eşleştirdikten sonra telefonunuza gelen aramaları, mesajları yanıtlayabilir, koşu sırasında müzik dinlerken aynı zamanda kaydedilen verileri cihazınızdan rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz.

Sporterest Akıllı Saatte Öncü Marka

Akıllı saatler sadece zamanı takip etmenin dışında nabız ölçen, adı sayan, bildirimleri takip etmenize olanak tanıyan çok şık bir giyilebilir teknoloji ürünü olarak karşınıza çıkar. Daha azıyla yetinmek yerine üst düzey kalite standartlarında üretilen, sahip olduğu işletim sistemiyle fark yaratan akıllı saatleri kişisel asistanınız olarak kullanabilirsiniz. Tempolu bir şekilde koşarken, spor yapmanız hazzını deneyimlerken hayatını büyük ölçüde kolaylaştıran bir akıllı saate kim hayır diyebilir ki? Öyle ki bu akıllı saatler çok uzun pil ömrüne sahip olmasından kaynaklı sürekli olarak şarj etme mecburiyeti yaşatmaz.

Bir tasarım harikası olan bu akıllı saatlerin sunduğu avantajları kendi lehinize çevirmek Sporterest’le mümkün. Firma olarak kullanıcılarımıza çok değer verdiğimizden dolayı tasarladığımız akıllı saatlerde işlevselliği her zaman ön planda tutuyoruz. Dayanıklı akıllı saatlerle tarzınıza şık bir dokunuş yaparken aynı zamanda zorlu şartlarda, yaşam şartlarında kişisel asistanınız olması için kendi ihtiyacınıza uygun akıllı saati satın alabilirsiniz. Geniş ürün seçeneklerinin yer aldığı Sporterest web sitenize göz atarak kendi ihtiyacınıza hitap eden akıllı saati bütçeye uygun cazip fiyat aralıklarında satın alarak, uzun süre boyunca aynı ürünü sorunsuz kullanma imkanından faydalanabilirsiniz.

Sporterest şık akıllı saat tasarımlarıyla uzun yıllardan beri rakiplerini geride bırakmayı başaran son derece profesyonel bir firmadır. Kullanıcıların ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz eden firmamız üretimlerinde bu istek ve ihtiyaçları göz önünde bulundurur. Sizde şimdi kendinize ya da sevdiklerinize kaliteyi ve Sporterest tecrübesini yaşatmak için web sitemizde yer alan birbirinden modern ve şık akıllı saat seçeneklerine göz atabilirsiniz. Sporterest, akıllı saat denildiğinde bir numara tasarımlarla ine çıkmaya devam ediyor.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim