Suunto » Haberler » Salomon Kapadokya Ultra Trail

Salomon Kapadokya Ultra Trail

Her yıl düzenlenen Salomon Kapadokya Ultra Trail' de 3 farklı yarışta Kapadokya vadilerinde koşabilir ve şimdiye kadarki en zorlu spor etkinliklerinden birine tanık olabilirsiniz. En kolay koşu 35 km uzunluğundadır ve sizi Göreme Milli Parkı çevresinde Ortahisar ve Göreme'ye götürmektedir.

Daha zorlu 61 km'lik koşu, size ünlü peri bacaları ile Kapadokya'nın kalbini keşfetme şansı sağlayacaktır. 114 km'lik en zorlu yarışta Kapadokya'nın yaylalarını ve vadilerini keşfedebilirsiniz. Etkinlik için Sporterest de expo alanında ürün satışı yapacaktır.

Kapadokya Ultra 2023 Ne Zaman?

Kapadokya, uçsuz bucaksız bir alanda gökyüzüne dikilmiş konilerden ve kulelerden oluşan gerçeküstü bir manzara olmaktadır. 12 milyon yıl önceki bir doğa olayından oluşan alan, İç Anadolu'da bulunan ve güzel kabartmalar olmaktadır.

Bu bölge 2014 yılında oluşturulan ve patika koşusu simgesi olan bir marka tarafından desteklenen bir etkinliğe sahne oluyor. Salomon Cappadocia Ultra-Trail, olabildiğince çok koşucuyu memnun etmek için 14 Ekim 2023 (Cmt) tarihi ve 07:00 saatlerine göre düzenlenecektir.

Milimetrik olarak yönetilen bu etkinliğin organizatörleri, kesinlikle iki gün içinde, küçük bir turizm kasabası olan Ürgüp'ü patika koşusuna adanmış paralel bir evrene dönüştürmektedir. Bu kapsamda Sporterest kurmuş olduğu stantlarda spor alışverişi yapmanızı ve en son yenilikleri keşfetmenizi sağlamaktadır.

Kapadokya Ultra Trail Kaç Km?

Salomon Cappadocia Ultra-Trail, UNESCO dünya mirası listesindeki eşsiz Kapadokya bölgesinin tepeleri ve vadileri boyunca gerçekleşen bir ultra patika koşusu olmaktadır. Mesafe, 3730 m+ yükseklik farkıyla yaklaşık 119 km'dir. Salomon Cappadocia Medium Trail, UNESCO dünya mirası listesinde yer alan eşsiz Kapadokya bölgesinin tepeleri ve vadileri boyunca gerçekleştirilen bir ultra parkur koşusudur.

Mesafe, 2030+ m'lik bir yükseklik değişimi ile yaklaşık 63,6 km'dir. Salomon Cappadocia Short Trail, UNESCO Dünya Mirası listesindeki eşsiz Kapadokya bölgesinin tepeleri ve vadileri boyunca gerçekleşen bir ultra koşudur. Mesafe 1120+ m'lik bir tırmanışla yaklaşık 38 km'dir.

Kapadokya Ultra Trail Koşusu

Kapadokya harika manzaraları ve tarihi mirasıyla, enerji dolu güzel olduğu patikalarla doludur. Küçük nehirler, yumuşacık zeminde yataklarını yavaş bir şekilde kazarak koyu sarı ve pembe tonlarda kayalık iğneleri arasında gömülü kanyonlar oluşturmuşlardır. Fırsatçı bitki örtüleri, sulak alanlarda gelişmekte ve kayalık uçsuz bucaksız dolambaçlı yeşil şeritlere sahip olmaktadır.

Peri bacaları Salomon Kapadokya Ultra Trail' de üç mesafe sunuyor. Bunlar; 38 km, 63 km ve 119 km şeklinde olmaktadır. Bu büyülü manzaralarda akıllıca izlenen Kapadokya Ultra Trail'in rotaları, koşuculara büyüleyici bir bölge turu sunmaktadır.

Bu harika manzara eşliğinde inişli çıkışlı yollarda koşacaksınız ve inanılmaz şekilli tüf heykellere hayran kalacaksınız. Sonrasında sizi bekleyen alışveriş seçenekleri de çok hoşunuza gidecektir. Bu kapsamda Sporterest cappadociaultratrail.com/ yarış organizasyonu kapsamında kurmuş olduğu standa ürün satışı yapmaktadır.

Kapadokya Ultra Trail'in Rotaları

Kapadokya Ultra Trail'in rotaları ile Göreme'ye, Uçhisar'a, Zemi Vadisi'ne ve hatta Güvercinler Vadisi'ne geri gelme isteği uyandırmaktadır. Yollarda yürürken, belki de ayaklarınızın altında olacak labirenti düşüneceksiniz, burada yer altı şehirleri lejyon ve halka açık alanlar kesinlikle dolambaçlı yoldan gitmeye değer bir yer olmaktadır.

Her halükarda kesin olan bir şey vardır. Kapadokya Ultra Trail bir spor etkinliğinden daha fazlasıdır, hayran kalacağınız fantastik bir dünyaya gerçek bir yolculuktur. Bu sırada alanda yer alan Sporterest tarafından kurulan stantlarda yarışa özel olarak suunto saatlerde sürpriz indirimler sağlanmaktadır.

Ultra Trail İle Kapadokya'nın Keşfi

Kapadokya Ultra Trail de rota yaylalardan Kapadokya vadisine kadar uzanıyor. Oldukça inişli çıkışlı bir ilk kısım ve 80. kısımdan itibaren, yaklaşık 400 m yükseklikte arka arkaya 3 tümsek bulunmaktadır. Devasa mantarlar ile karşılaşmak ve bu muhteşem ve eşsiz kaya oluşumunun tam kalbinde yer almak harika bir deneyim olmaktadır. Bu bölgenin tarihini fethetmek için en iyi yöntemlerden biri olmaktadır.

Bölgenin tarih kokan kaçırılmayacak manzaraları gözlerinizi kamaştıracak. Nereye bakacağınızı bilemeyeceksiniz çünkü etrafınız ihtişamla çevrili. Anadolu'nun kalbinde yer alan Kapadokya bölgesi dünyada eşi benzeri olmayan bir bölgedir. Üç yanardağ, doğrudan başka bir gezegenden gelmiş gibi görünen bir manzara oluşturmaktadır.

Koyu sarı ve pudramsı tonlardaki toprağı; gerçek doğal sanat eserlerini barındırmaktadır. Aynı zamanda birbirini izleyen çeşitli insan uygarlıkları da dünyaya paha biçilmez hazineler miras bırakmıştır. Tüm bu süreçte Sporterest de koşu faaliyetlerinin olduğu expo alanında stant kurmakta ve ihtiyaca uygun satışlar gerçekleştirmektedir.

Ultra Trail Yarış Maratonu Özellikleri

Kapadokya, özellikle peribacaları ve eşsiz tarihi ve kültürel mirası ile eşsiz doğa harikalarına sahip bir bölgedir. Salomon Kapadokya Ultra Trail ile yapılan yarış organizasyonunda koşulan alanlar; o kadar büyülü, her şeyden o kadar uzak ki, zaman orada durmuş gibi hissedeceksiniz. Başka bir boyutta süzülüyormuş izlenimi veren yerler ve manzaralar arasında dolaşmaya elverişli küçük hayal köşeleri bulunmaktadır.

Kontrol noktaları, çeşitli yiyecek ve içecek seçenekleriyle devam etmenizi sağlayacaktır. Sizleri alkış ve de tezahüratlarla karşılayan kişiler manevi destek sağlayarak, size güç verecektir. Bu noktada Sporterest tarafından kurulan stand çok geniş ürün seçenekleri ile yarışçıların dikkatini çekmektedir. Yarışa özel kampanyalar ve uygun fiyatlandırmalarda karlı bir alışveriş yapmalarını sağlayacaktır.

Tarihi ve Manzaralı Kapadokya Koşusu

Kapadokya Ultra Trail de 3 farklı parkurda yarışmak isteyen kişiler, eşsiz manzaranın tadını çıkaracaklar. Bu kapsamda pek çok farklı yerden gelen kişiler için harika bir deneyim olacaktır. Hem doğa ile iç içe olmak hem de spor aktivitesi yapmak fiziksel ve psikolojik açıdan çok büyük getiri sağlamaktadır.

Bölge, doğa ve tarihin bütünleştiği bir alan olmaktadır. Coğrafi bazı olaylar peribacalarını oluştururken, tarihsel aşamada da insanlar peribacalarının içini ev ve kilise haline getirmişlerdir. Fresklerle süslenen bu alanlarla da binlerce yıllık medeniyetlerin izlerini bırakmışlardır.

Salomon Kapadokya Ultra Trail koşusu çok yorucu olmamakla birlikte, tarihi bir maraton koşusu olarak organize edilmektedir. Aynı zamanda koşu alanında Sporterest de çok farklı spor ürünlerinin tanıtımını ve satışını yapmaktadır. Uygun kampanya seçenekleri ile de yarışmacıları cezbetmektedir.

Salomon Kapadokya Ultra Trail çok geniş bir kapsamda faaliyet göstermektedir. Hem doğa ile baş başa kalınacak hem de uygun şekilde alışveriş yapılacak özel alanlar oluşturmaktadır. Salomon Kapadokya Ultra Trail kapsamında Sporterest ile eşsiz doğa olaylarını izlerken, aynı zamanda alışverişinizi de uygun ve kaliteli bir şekilde yapabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim