Suunto » Haberler » Suunto saatlerde barometreli ve barometresiz modeller arasındaki fark nedir?

Suunto saatlerde barometreli ve barometresiz modeller arasındaki fark nedir?

Suunto 9 Baro, Spartan Sport Wrist HR Baro, Spartan Ultra, Ambit3 Peak, Ambit3 Vertical, Suunto Traverse ve Traverse Alpha gibi barometreli Suunto saatler;

Barometrik yükseklik ölçümleri yaparak ortam hava basıncını ölçen dahili bir basınç sensörüne sahiptir.

Barometrik rakım, GPS verilerini barometrik rakım bilgileriyle (FusedAltiTM) birleştirerek daha doğru rakım bilgisi ve çıkış / iniş değerleri verir.

Barometreli bir saat, deniz seviyesi hava basıncı ve fırtına alarmı gibi outdoor mekanla ilgili bilgileri görüntüleyebilir.

Yükseklik bilgilerini saat modunda saat ekranının bir parçası olarak görüntüleyebilir.

Suunto 9, Suunto 5, Spartan Sport Wrist HR, Spartan Sport Trainer Wrist HR, Spartan Sport, Ambit3 Run gibi barometresiz Suunto saatler;

Yükseklik ve yükseklik değişikliklerini (yükselme / alçalma) yalnızca GPS bilgilerine göre hesaplar.

Deniz seviyesi hava basıncı ve barometre gerektiren fırtına alarmları gibi outdoor mekan bilgilerini göstermez.

Barometreli saatler yükseklik ve yükseklik değişikliklerini (yükselme / alçalma) nasıl ölçer?

Barometreli Suunto saatler, yükseklik ve yükseklik değişikliklerini hesaplamak için ortam hava basıncını ölçer. Genel olarak, hava basıncı yükselirken düşer ve alçalırken yükselir.

Saat, geçerli irtifanızı aşağıdakilere göre hesaplar:

Çevredeki hava basıncınız ve bilinen bir yükseklik referans değerine göre.

Bir irtifa referans değeri (bilinen yükseklik, deniz seviyesi basıncı veya saatinize bağlı olarak FusedAltiTM kullanarak Otomatik Ayarlama) ayarlanmadan irtifa okuması doğru olmaz. Ürününüzün kullanım kılavuzunda nasıl yükseklik referans değeri ayarlayacağınız hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Rakım referans değerini ayarladıktan sonra, irtifa değişiklikleri irtifa okumasını etkiler. Hava koşullarındaki değişikliklerin yükseklik okumasını etkilediğini lütfen unutmayın. Bu nedenle, saatin düzenli olarak, özellikle egzersiz sırasında (örneğin yürüyüşler) kalibre edilmesi gerekir. Suunto 9 Baro ve Spartan Sport Wrist HR Baro olarak FusedAltiTM teknolojisine sahip saatler, egzersiz sırasında kalibre etmek için Otomatik Ayarlama özelliğini kullanır. Ürününüzün kullanım kılavuzunda "Alti-Baro" veya "Altimetre" başlıkları altında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Barometreli suunto saatlerin avantajları nelerdir?

Daha doğru irtifa bilgileri -Fusedaltitm

Barometreli Suunto saatler, Suunto'nun GPS tabanlı yüksekliği barometrik yükseklikle birleştirmek için kullandığı bir teknoloji olan FusedAltiTM'dir. FusedAltiTM, her iki ölçüm yönteminin avantajlarını birleştirir ve yalnızca GPS'li saatlere kıyasla daha doğru yükseklik ölçümleri ve çıkış / iniş değerleri sağlar.

GPS tabanlı yükseklik ölçümü, yükseklik değişikliklerine barometre tabanlı yükseklik ölçümüne göre daha yavaş tepki verir, ancak barometrik yükseklik ölçümlerinde olduğu gibi okumalar hava değişikliklerinden etkilenmez. Barometrik yükseklik, arazideki hızlı yükseklik değişikliklerine doğru ve hızlı tepki verir. FusedAltiTM yükseklik referansını ayarlamak için GPS yüksekliğini kullanır.

Not: Bir yükseklik referans noktası ayarlayarak saatinizi kalibre etmeniz gerekir. Düzenli kalibrasyon olmadan yükseklik ölçümleri yanlış olabilir. Ürününüzün kullanım kılavuzunda "Alti-Baro" veya "Altimetre" başlığı altında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Barometreli Suunto saatler barometrik basıncın düşüşüne göre tepki veren fırtına alarmı özelliği sunar.

Saat modunda irtifa okumaları

Dahili barometre saat modunda saat yüzünün bir parçası olarak sabit yükseklik bilgisi sağlarken, Barometresiz Suunto saatler egzersiz sırasında yalnızca yükseklik bilgilerini sağlar, çünkü pil tasarrufu nedeniyle saat modunda GPS devre dışı bırakılır.

Barometreli Suunto saatler, hava basıncındaki değişikliklerin hava koşullarındaki veya yükseklikteki değişikliklerden kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemek için otomatik bir alti / baro profili kullanır. Saatiniz bu sisteme bağlı olarak rakım veya deniz seviyesi değerini ayarlar. Bu şekilde, saat ‘saat’ modundayken GPS ve FusedAltiTM kullanılmasa bile irtifa düşüşü göstermez.

Barometresiz Suunto saatler yükseklik ve yükseklik değişikliklerini (yükselme / alçalma) nasıl ölçer?

Barometresiz Suunto Saatler, temel yükseklik bilgilerini ve çıkış / iniş değerlerini yalnızca Dünya'nın etrafında dönen uydular tarafından sağlanan Global Konumlandırma Sistemi (GPS) verilerinde izler. Rakım bilgilerinin doğruluğu, saatinizdeki mevcut uydu sayısına, GPS sinyalinin kalitesine ve tanımlı GPS ayarlarına (Suunto 9 ve Suunto 5 pil modu için) bağlıdır.

Suunto 9 ve Suunto 5 için pil modu ayarı GPS doğruluğunu tanımlar. En iyi GPS doğruluğu için, egzersize başlamadan önce Seçenekler> Pil modları altında Performans'ı seçin.

Alışveriş Sepetim