Suunto » Haberler » Uludağ Premium Ultra Trail

Uludağ Premium Ultra Trail

Uludağ Bursa ilimizde yer alan ülkemizin en önemli doğa ve kış sporları merkezi konumundadır. Uludağ aynı zamanda doğa tutkunları içinde önemli bir tercih merkezi konumunda yer almaktadır. Buda Uludağ'ın bir çok alanda öncülük etmesine imkan sunmaktadır.

Uludağ gerek kış sporları gerekse doğa sporları konusunda birçok farklı organizasyona ev sahipliği yapmaktadır. Bunların başında gelen spor organizasyonlarından biriside Uludağ Premium Ultra Trail gelmektedir.

Uludağ Premium Ultra Trail öncelikle bölgeniz doğal güzelliklerini yarışmacılar ve izleyiciler ile buluşturmayı amaçlamaktadır. Ülkemizin en yüksek dağlarından birisi olmasının yanında aynı zamanda birçok doğal güzelliği de içerisinde barındırmaktadır.

Milli park statüsünde olan bölgede düzenlenen organizasyon farklı uzunluk ve yükseklik kazanımları ile farklı yarışma çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar;

Uludağ Premium Ultra Trail

UPUT100K 4620+

Uludağ Premium Advanced Trail

UPAT66K 3600+

Uludağ Premium Garmin Epix Trail

UPGET30K 1510+

Uludağ Premium Trail

U16K 500+

Uludağ Premium Trail

U6K 210+ yarışmalarıdır.

Uludağ Premium Ultra Trail Nedir?

Uludağ Premium Ultra Trail farklı uzunluklardan oluşan ve aynı zamanda dağın farklı yüksekliklerinde geçen zorlu bir doğa sporudur. Yarışmalar içerisinde yer alan yerli ve yabancı sporcuların katılımı ile her yıl binlerce ziyaretçi bu spor sayesinde Bursa ve Uludağ ziyareti gerçekleştirmektedir. Bu sayede bölgenin kalkınması ve tanınması için organizasyon oldukça önemli bir konumda yer almaktadır.

Organizasyon sırasında yarışmacılar Cumalıkızık, Zeyniler, Saitabat Şelalesi, Kürekli Şelalesi, Buzul Göletler, Softaboğan Şelalesi, Uludağ Zirve, Bakacak, Sarıalan ve Kurbağakaya gibi önemli bölgelerden geçmektedir.

100 km, 66 km, 30 km, 16 km ve 6 km gibi farklı uzunlukların olduğu yarışmalar hem yarışmacılar hem de ziyaretçiler için zorlu ve eğlenceli bir zaman getirmektedir. Ayrıca yarışma öncesi, yarışma esnasında etap içinde ve yarışma sonrasında özel etkinlikler ile katılımcılar aynı zamanda eğlenceli zamanlarında tadını çıkarabilmektedir.

Uludağ Premium Ultra Trail Kaç Km?

Uludağ Premium Ultra Trail temelde beş farklı etaba sahip yarışmalar olarak düzenlenmektedir. Her bir etabın farklı uzunluk, zorluk ve yükseklik kazanımları bulunmaktadır. Yarışmacılar etapların uzunluklarına göre şehrin ve milli parkın içerisinde yer alan farklı doğal ve kültürel güzelliklerin içerisinden geçmektedir.

Farklı uzunluklara sahip etaplar 100 km, 66 km, 30 km,16 km ve 6 km gibi uzunluklara sahiptir. Her bir etap içerisinde yarışmacılar, single track, asfalt ve patika alanlarında zorlu mücadelelere katılmaktadır.

Yarışmacılar etaplarda başarılı olmak için farklı ekipmanlar ile daha yüksek başarı oranları yakalayabilmektedir. Özel kıyafetler, yürüyüş ve tırmanma ekipmanları haricinde suunto saat gibi özel ekipmanlar ile sağlıklarını kontrol altında tutarak yarışmada öncelik yakalayabilmektedir.

Uludağ Premium Ultra Trail Detayları Nelerdir?

Ultra Trail yaklaşık olarak uzunluğu 100 kilometreden oluşan bir yarışmadır. 4620 metre yükseklik kazanımı olan yarışma etabında yarışmacılar %50 patika, %40 single track ve %10 asfalt yoldan oluşan parkurda mücadele etmektedir.

Türkiye'nin en zorlu elevation yarışı olan etabın özellikle son 30 km’lik kısmı zirve tırmanması olarak geçmektedir. Bu yıl 22 Temmuz günü saat 06:00 sıralarında start verilecek yarışmanın 25 saat içerisinde bitirilmesi gerekmektedir.

Zorlu ve önemli bir yarış olan Ultra Trail için yerli ve yabancı birçok yarışmacı katılacaktır. Suunto saat Türkiye temsilcisi olarak bizlerde yarışma alanında özel ürünlerimiz ve özel kampanyalarımız ile yarışmacıların ve izleyicilerin yanında yer alacağız. Yarışmaya özel indirimlerimizden faydalanmak için alanda yer alacak olan standımızı ziyaret edebilirsiniz.

Uludağ Premium Advanced Trail Detayları Nelerdir?

Uludağ Premium Advanced Trail yaklaşık 66 km uzunluğunda ve 3600 metre yükseklik kazanımına sahip zorlu bir parkurdan oluşmaktadır. Etap %50 patika, %43 single track ve %7 asfalt yoldan oluşan bir parkura sahiptir.

Oteller bölgesinde son bulaca olan yarışma 22 temmuz günü saat06:00 da başlayacak olup yarışmanın 17 saat içerisinde bitirilmesi gerekmektedir. Suunto saat avantajı ile parkurun tüm zorluklarını aşmak için yarışma alanındaki standımızı ziyaret edebilirsiniz.

Uludağ Premium Garmin Epix Trail Detayları Nelerdir?

30 km uzunluğu ve yaklaşık 1500 metre yükseklik kazanımı ile zorlu bir yarışmadır. Yerli ve yabancı yarışmacılar %65 patika, %30 single track ve %5 asfalt yoldan oluşan teknik özellikleri yüksek parkurda kıyasıya mücadele etmektedir.

Suunto saat olarak Garmin Epix Trail esnasında en iyi sonuçları almanız yarışma esnasındaki bilgileri takip edebilmeniz için tüm donanımları sizlere sunmaktayız. Web sitemizden 4 saat içinde teslimat seçeneği ile ürünlerimize ulaşabileceğiniz gibi yarışma alanından özel indirimler ile de ürünlerimize erişim sağlayabilirsiniz.

Uludağ Premium Trail Detayları Nelerdir?

16 km uzunluğu ve 500 metre yükseklik kazanımı ile öne çıkan etap yarışmacıların teknik bilgilerini ve koşu performanslarını ölçtükleri bir parkurdan oluşmaktadır. Diğer yarışmalara göre kısa mesafe olması özellikle teknik bilgi ve beceriler ile hızın plana çıktığı bir yarışmadır.

Hız esnasında yarışmacıların kalp atışlarını kontrol etmesi ve yönlerini hızlı bulması önemlidir. Bu nedenle Suunto saat tüm donanımları ile yarışmacılara etapta büyük kolaylık sağlamaktadır. Özel yapısı sayesinde suya ve darbelere dayanıklı olması da ön plana çıkan diğer özellikleri arasındadır.

Uludağ Premium Trail 6K Detayları Nelerdir?

6km gibi kısa bir mesafe ile ön plana çıkan etapta yarışmacılar Uludağ’ın eşsiz manzarası ve doğası içerisinde hızlarını ve teknik becerilerini konuşturmaktadır. Parkur içerisinde suratın ve teknik bilginin yanında yardımcı ekipmanlarda ön plana çıkmaktadır.

Bu nedenle suunto saat teknik donanımları sayesinde yarışmacılara parkur esnasında büyük kolaylık sağlamaktadır. Tüm etapların oteller bölgesinde son bulması sayesinde etapların sonunda yarışmacıları ve izleyicileri birçok sürpriz etkinlik beklemektedir.

Uludağ Premium Ultra Trail Hakkında Genel Bilgiler

Uludağ Premium Ultra Trail koşusu 18 yaş ve üzerinde olan her katılımcıya açık olan bir yarışmadır. Yarışmacılarda aranan tek şart herhangi bir federasyondan geçerli sporcu lisansına sahip olunmasıdır. Bunun haricinde yarışma kayıt ücretlerinin kayıt esnasında ödenmesi gerekmektedir.

Yarışma sonunda özel bir ödül verilmezken amaç zorlu parkurlar ile Bursa ve Uludağ bölgesinin kültürel ve doğa güzelliklerinin tanıtılmasıdır. Yarışma sonunda gereken sürede bitiren yarışmacılara bitirme yeleği ve madalyası hatıra olarak verilmektedir.

Yarışma esnasında katılımcılar kendi özel ekipmanları ile katılım sağlayabilmektedir. Bu alanda özellikle suunto saatleri katılımcıların zaman takibi yapması, sağlıklarını kontrol etmeleri gerektiğinde konumlarının acil müdahale ekiplerine bildirilmesi gibi özellikleri ile oldukça yararlı olmaktadır. Suunto saatlere özel indirimler ile sahip olmak için yarışma alanında yer alan stantlarımıza davetlisiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim