Suunto » Haberler » Yüzme için En İyi Saatler

Yüzme için En İyi Saatler

Yaz aylarının olmazsa olmazı olan yüzme sporları, bazıları için yalnızca belli dönemlerde merak salınan bir eğlence olsa bile bazıları için profesyonel yapılan ve çok zevk veren bir aktivite olarak karşınıza çıkar. Ne şekilde yapılırsa yapılsın çok zevkli ve aynı zamanda zorlu geçen su altına sporlarını yaparken doğru ekipmanlara sahip olmak çok önemlidir. Kullanılan bu ekipmanların iyi olması, su altına girdiğinizde uzun süre verimli şekilde yüzebilme ve istediğiniz performansı yapabilmenizi sağlar.

Su geçirmez akıllı yüzme saatlerini, derinlerde yolculuk yapmaktan keyif alanlar için özel tasarlayan Sporterest, pek çok fonksiyonel yüzme saatlerini sizler için tasarlıyor. Ayrıca kol saatinden çok bir kişisel antrenman koçu görevi gören bu ürünleri günlük hayatta da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yüzme için en iyi saat seçenekleri konusunda bilgi sahibi olmadan önce saatin ne anlam ifade ettiğini, hangi özelliklere sahip olduğunu bilmek gerekir.

Yüzme Sporlarını Daha Keyifli Hale Getirmek Sizin Elinizde
Yüzme saati satın almadan önce bilgi sahibi olmanız gereken bazı önemli detaylar vardır. Bu detayları göz önünde bulundurarak satın alınan bir akıllı saatle su altına doğru yüzmek verimli olduğu kadar zevkli de olacaktır.

Yüzme saatlerinin en az 60 dakikaya kadar süre belirlemeyi sağlayan bir mekanizmaya sahip olması çok önemlidir. Bu mekanizma, kol saatine dijital bir ekrandan ya da çerçeveden bakabileceğiniz biçimde üretilmiş olmalıdır. Bahsi geçen bu mekanizmanın temel amacı, yüzme süresini takip ederek gereken oksijen ayarlamasını buna göre yapmaktır. Bu sayede kalan zamanı kolunuzda takılı olan saatin ekranında görerek daha ne kadar süre devam edebileceğinize karar vererek süreci yakından takip edebilme imkânı bulursunuz.

Yüzme saatlerinde bir diğer önemli nokta saatin pille ya da dijital olarak şarjla çalışması halinde göstergenin direkt olarak görebileceğiniz yerde olmasıdır. Bu göstergenin karanlık noktalarda bile görünür olması, yüzme yaparken süreci daha kolay kontrol altında tutabilmenizi sağlar. Ayrıca akıllı saatin tuzlu suya karşı dirençli olması, kol saati daha uzun süre boyunca kullanmanıza olanak tanır. Kullanılan saatlerin uygun tasarlanması sırasında yapılan gerekli güvenlik testlerinde yüzme saatleri yaklaşık bir litre için 30 gram kadar sodyum klorür bulunan bir solüsyon içine yerleştirilir. Bu solüsyon içinde yaklaşık olarak 18-25 derecede bekletilen saatin aksamında, kasasında herhangi bir sorun yaşanmaması beklenir. Sporterest web sitesinde yer alan yüzme saatleri aradığınız üst düzey kalite standartlarında ve sertifikasıyla birlikte size gönderilir.

Tercih edeceğiniz yüzme saatinin darbelere karşı dayanıklılık sunduğundan emin olmak, yüzme sporlarında zor şartlarla mücadele ederken içiniz rahat bir şekilde yüzmenizi sağlar. Sertifikaya sahip olan Sporterest yüzme saatleri gereken darbe testlerinden geçmiş olarak kullanıcıya sunulur. Aldığınız saatin sertifikası bulunmadığı takdirde, darbeye karşı dayanıklı olduğuna dair başka testlerden geçmiş olması şarttır.

Sporcular için en uygun kol saatleri, yapmış oldukları spor aktivitesinin şartlarına uygun şekilde tasarlanmış modellerdir. Yüzme sporlarında tercih edilen saatler bu nedenle şok geçirmez, suya dayanıklı, kaliteli ve hafif olmalıdır. Bununla birlikte yüzme ve Yüzme yaparken kullanacağınız yüzme saatinin zamanlama gibi farklı fonksiyonlara sahip olması kişisel isteklere göre değişir.

Akıllı saatler, zamanlama ve okunaklı ekran farkından dolayı sporcular için çok işlevsel bir alternatif olarak karşınıza çıkar. Giyilebilir teknolojinin en şık ürünleri olan bu cihazların su geçirmez özelliği, profesyonel ya da amatör şekilde yüzme yapmaktan hoşlananların vazgeçilmezi olması için yeterlidir.

Saatlerin analog olması, şok geçirmez ve suya dayanıklı olmasını sağladığından suyun altında sporcuya çok büyük bir konfor sunar. Ayrıca suyun altında geçen zamanı kontrol edebilmeyi ve dilediğiniz an yüzmeye son verebilmeye imkân tanır. Sonuç olarak bir sporcunun saat seçimi yaparken hangi spor dalıyla uğraştığını ve bu sporun şartlarına uygun faaliyetlerin gerektirdiği saat tasarımlarına yönelmesi gerekir. Yüzerken yaparken hayatı kolaylaştıran, yüzme konforunu üst seviyeye çıkaran saat seçenekleri sayesinde sorunsuz ve son derece verimli bir deneyimi yaşayabilirsiniz.

Yüzme Sporları Sporterest Farkıyla Çok Daha Verimli
Kol saatleri çok uzun yıllardan bu yana sadece zamanı kontrol etmenin çok ötesinde, hayatı kolaylaştıran özelliklerle donatılmış aynı zamanda stil tamamlayıcı bir aksesuar çeşidi olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle ihtiyaca yönelik pek çok kadın-erkek kol saati seçeneklerini piyasada bulmak mümkün hale gelmiştir. Bu noktada istek ve ihtiyaçlara yönelik seçim yapmak, aynı zamanda tarzınızı ortaya koymanızı sağlayacaktır

Sürekli olarak spor yapan, doğa yaşamını ve sporun insan sağlığı üzerindeki etkisini benimseyen bireyler için üretilen saat modelleri son derece farklı ve zengin özelliklerle tasarlanarak kullanıcıların beğenisini kazanmıştır. Bu noktada akılı saatler ve sporcuların verimini arttıran kol saatleri karşınıza çıkar. O yüzden saat satın almadan önce tarz ve işlevsellik kadar firma seçimi konusunda da özenli olmalısınız. Bilinmeyen firmalardan satın alınan kol saatlerinin dayanıklı olmayacağı gibi kısa zaman içerisinde sorun çıkarması özellikle spor yaptığınız sırada işinizi zorlaştıracak bir etken haline gelecektir.

Sporterest, bu anlamda üst seviye ürün tasarımlarıyla kol saatlerinde kaliteye sahip olmanızı sağlayan son derece profesyonel bir firmadır. Akıllı saatlerin ve
yüzme saatlerinin sağladığı her türlü kolaylığı kendi adınıza avantaja çevirmek ve kişisel yaşamınızda spor yaparken pratik çözümler elde etmek için geniş ürün seçeneklerinin yer aldığı Sporterest web sitesini ziyaret etmeden karar vermemeniz gerekir.

Firma olarak kullanıcı memnuniyetini çok önemsiyor ve bu noktada sizin istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda hem şık hem de işlevsel tasarımlar sunuyoruz. Kişisel bir asistan, spor yaparken adeta bir antrenman koçu gibi sizi yönlendiren kol saati modelleriyle girdiğiniz her ortamda, spor yaparken ya da günlük hayatta farkınızı ortaya koymak ya da sevdiklerinizi çok şık bir hediye alternatifi olarak bu ürünleri değerlendirmek için Sporterest’i ziyaret edebilirsiniz. Kolay alışveriş ve kaliteli hizmetin saat söz konusu olduğunda birleştiği tek nokta olan Sporterest nitelikli üretimleriyle rakiplerini geride bırakmaya devam ediyor.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim